Naše zdraví a důležitost prevence

Zdraví je největším lidským bohatstvím, ale bohužel není samozřejmostí.

Způsobem života, každodenními návyky a vlivem škodlivých vnějších vlivů často ochuzujeme tělo o látky, které jsou pro jeho chod nezbytné. Značně tak narušujeme rovnováhu svého organismu, který dříve či později začne protestovat.

Co můžeme pro své tělo udělat? Mnohé!

Základem je pestrá strava, pravidelný pohyb a dostatečný pitný režim. Velice důležité je doplňovat do organismu „materiál“, který nám pomůže udržovat zdraví – kvalitní doplňky stravy. Nebudou-li Vašemu tělu chybět vitamíny, minerály a další životně důležité prvky, nemá důvod strádat. Stanete se přirozeně odolnější, což je ta nejlepší prevence nemocí.

Řada lidí má tendence vnímat prevenci jako jakési obecné slovo. V praxi Vám ale toto „slovo“ může zachránit život. Prevence zdaleka nesouvisí jen s chřipkou, jak by se mohlo zdát. Existují zákeřnější choroby a především u nich je prevence velmi důležitá.

Pilířem zdraví je prevence. Ta je přece vždy levnější než léčba. Především není bolestivá. Kvalitní doplněk stravy také „něco“ stojí, ale je to investice, která se Vám vrátí v podobě Vašeho zdraví a jak jsem již zmínila, zdraví je největším lidským bohatstvím a máme jen jedno. Nízká cena levných doplňků stravy má své důvody (kvalita, množství účinných látek, výrobní postupy). Jejich výsledný efekt na lidský organismus může být ve finále také „laciný“. Uměle vyráběné vitamíny nejsou našemu tělu přirozené a tak si z nich vezme jen 10%. Navíc obsahují toxiny, které organismu škodí, nikoli pomáhají. S přírodními produkty je to přesně naopak. Proto kladu důraz na kvalitu surovin. Produkty, které procházejí pravidelně řadou kontrol a testů světových kontrolních institutů a jsou držiteli  prestižních certifikátů na důkaz jakosti, jsou pro mě jistotou a jasnou volbou.

„Na srdečně-cévní choroby u nás ročně umírá asi 4 000 lidí, což je cca 53% všech úmrtí. Na rakovinu onemocní asi 13 000 osob ročně. Na čem vlastně závisí zdraví populace? K nevoli běžných výmluv „my to máme v rodině“, závisí naše zdraví podle statistiky WHO především na životním stylu (51%). Genetika se na nemocnosti podílí cca jen z 25%. Pokud nejvyšší procento závisí na tom, jak žijeme, což je jen a jen v našich rukou, myslím si, že starat se o vlastní zdraví by neměla být jen možnost. Měla by to být povinnost!“ Prim. MUDr. Tomáš Kampe