Základem zdravé a krásné pleti je správná, pravidelná každodenní péče.

Nejzákladnější kroky, které pro svoji pleť můžete udělat, jsou čištění, denní ošetření a noční ošetření.

  Čištění pleti

Pravidelné čištění pleti je prvním předpokladem zdravé a krásné pokožky. Pleť čistíme každé ráno, abychom ji osvěžili, a každý večer, abychom jí ulehčili po celodenní námaze.

Úloha čistícího mléka

Kvalitní produkt by měl pleť důkladně očistit od prachu, zbytků krémů, kožního mazu, zrohovatělých šupinek i make-upu. Měl by dokázat vyčistit jak nečistoty rozpustné v tucích (kožní maz, krém, make-up), tak nečistoty rozpustné ve vodě (pot). Důkladným vyčištěním pleti se zvyšuje její prostupnost a látky pěstících prostředků se mohou lépe vstřebávat.

 Úloha pleťové vody

Pleťová voda (tonikum) dočišťuje, osvěžuje a zklidňuje pokožku. Zároveň ji zásobuje látkami, které váží vlhkost, zjemňují póry a mají dezinfekční účinky. Pleťová voda zakončuje čištění pokožky a dodává jí množství prospěšných látek.

Denni-pece

Denní ošetření pleti

Během celého dne je naše pleť vystavována řadě škodlivých vlivů. Spolu s modernizací doby roste agresivita prostředí, což se na naší pokožce bohužel podepisuje. Následkem je její podráždění a vrásky. To, co okolní prostředí naší pokožce bere, bychom jí měli vracet v kvalitním denním krému.

Jeho úkolem je posílit přirozenou ochranu kůže (kyselého „ochranného pláště“, který udržuje pleť odolnou a vláčnou.

Kvalitní krém by měl obsahovat UV filtry. Největším nepřítelem pokožky jsou sluneční paprsky a ultra-fialové záření, které způsobuje stárnutí pleti. UV filtry mají schopnost blokovat toto záření z denního i umělého světla a bránit jeho pronikání do kůže. Další užitečnou látkou v kvalitním pleťovém krému je vitamin E. Funguje jako lapač volných radikálů, které se do těla dostávají ze zplodin olova a kadmia obsažených ve výfucích aut a kouři z komínů. Kvalitní denní krém obsahuje i látky pro zklidnění podrážděné kůže. Nejčastěji je to pantenol a bylinné výtažky.

Kromě toho, že dobrý krém chrání pleť před sluncem i škodlivým prostředím a zároveň ji ošetřuje, musí být kvalitním podkladem pod líčení. Po ranním čištění jej lehce vmasírujte do pokožky obličeje a přebytek odstraňte papírovým ubrouskem. Doporučuji techniku jemného „vklepávání“ do pokožky. Lépe se vstřebá a zároveň si dopřejete krátkou „masáž“ obličeje.

Nocni-pece

Noční ošetření pleti

Noc je období, kdy naše pokožka odpočívá a intenzivně regeneruje. Přes den je tělo zaneprázdněno řadou činností. Veškerou energii odčerpávají svaly a vnitřní orgány, které musejí vydávat potřebné výkony. V noci je ale tělo v klidu a takové výkony potřebné nejsou. Už od 18. hodin večer se dávají do pohybu vyživující látky podporující regeneraci starých a stavbu nových buněk.

Noční krém regeneraci pokožky a přirozenou obnovu kůže podporuje. Měl by proto obsahovat vyživující látky jako elastin, kolagen, vitamíny atd. Kvalitní noční krém má schopnost urychlit proces dělení buněk, podporuje prokrvení a zvyšuje obsah vody ve tkáních. Noční krém se vmasírovává do důkladně vyčištěné pleti.

Poznámka: Tento článek je pouze informativní a neměl by sloužit pro diagnózu a léčbu zdravotních potíží. Téma bylo zpracováno dle nejlepšího svědomí autora, avšak bez nároku na úplnost.