Magická houba - Reishi

Reishi

Magická houba Reishi má v čínské bylinné medicíně tradici již 4000 let. Již staří Číňané věděli, jak efektivně působí na širokou škálu onemocnění a jak pozitivně ovlivňuje rovnováhu v těle, která je pro stabilní zdraví vůbec nejdůležitější.

Reishi, houba pocházející z Japonska, má podobné vlastnosti jako naše hlíva ústřičná. Je známá pro své antioxidační schopnosti a vysoký obsah polysacharidů, které zabraňují rozmnožování virů, bakterií a podporují imunitní systém. Reishi se využívá dlouhodobě k prevenci vysokého krevního tlaku a k podpůrné léčbě při nádorových onemocněních. Obsahuje množství nerozpustné vlákniny, železa, selenu, vitamínů skupiny B a celou skupinu aminokyselin. Díky svému jedinečnému složení má výraznou schopnost likvidovat stafylokoky a streptokoky. Reishi na sebe váže a odvádí z těla škodliviny, čímž čistí organismus a udržuje jej v rovnováze.

Nejúčinnější látky obsažené v Reishi jsou ve vodě rozpustné polysacharidy, především betaglukany, heterobetaglukany (protinádorové a imunomodulující účinky) a ganoderické kyseliny (antialergické, snižující krevní tlak a cholesterol). Reishi je bohaté také na proteiny, aminokyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Díky svému složení dokáže spustit řadu imunitních jevů, od likvidace patogenů, přes potlačování nádorových buněk, až po snižování krevního tlaku, cholesterolu a hladiny cukru v krvi při cukrovce 2. typu. Napomáhá rekonvalescenci jater po prodělané infekci a pozitivně ovlivňuje chronické záněty v těle.

Reishi1

Názor lékaře:

„Reishi nabízí hned několik možností ovlivnění různých vývojových stádií rakoviny. Potlačuje tvorbu nových cév (ty si vytváří nádor pro svou vlastní výživu), působí toxicky na nádorové buňky a navozuje jejich apoptózu (programovanou buněčnou smrt), potlačuje tvorbu metastáz a aktivuje protinádorovou imunitu nemocného pacienta. Toto vše ještě podporuje jeho antioxidační účinek. Možnosti využití v doplňkové léčbě nacházíme u pacientů s různými typy rakoviny – rakovina prostaty, tlustého střeva, prsu, plic atd., u leukémie, lymfomů a mnohočetného myelomu.“

Prim. MUDr. Tomáš Kampe