Osobní zkušenosti v péči o problematickou smíšenou pleť

Tato pleť potřebuje kvalitní každodenní péči.

 Osobně mám problematickou smíšenou pleť s projevy akné nejen na obličeji, ale i v dekoltu a na zádech. Zkoušela jsem spoustu přípravků a roztoky namíchané kožním lékařem, ale nic nepomáhalo. Naopak. Nyní jsem našla tu pravou péči pro svoji pleť a ráda se s Vámi o ni podělím. 

Ráno

Má problematická T-zóna je spíše ve tvaru římské číslice 1 - I. Omyji si obličej a krk čistící pěnou. Na problematickou zónu nanesu koncentrát s vysokým obsahem Aloe Vera, který zmírní zarudnutí a příjemně chladí. Počkám, až se vstřebá. Poté nanesu výživný denní krém na celý obličej, krk a dekolt. Opět počkám na jeho vstřebání. Po této proceduře již začnu nanášet make-up.

Po celý den je velice důležité se co nejméně dotýkat obličeje. Nanášíte tím zbytečně více nečistot a bakterií. Samozřejmě vydatně pijte. !POZOR! Nejen káva, ale i čaj dehydratuje. Na hrnek čaje/kávy doporučuji vypít dva hrnky kohoutkové (živé) vody.

Večer

Odlíčím oči a zbytek obličeje zbavím make-upu pomocí čistící pěny. Na pleť nanesu mycí krém s obsahem kyseliny salicylové a čistým stříbrem, které působí antibakteriálně. Jemně jej vmasíruji a nechám chvíli působit. Poté dokladně opláchnu. Tento krém také velice vysušuje. Po osušení pokožky nanesu na problematickou část obličeje pleťový krém, který taktéž obsahuje čisté stříbro. Redukuje nečistoty pokožky nezávisle na věku. Na oči a okolí použiji oční krém s obsahem Aloe Vera. Na zbytek tváře, krk a dekolt jemně vmasíruji regenerační noční krém, opět s obsahem Aloe Vera.

 Ráno opět očistím...a takto pravidelně opakuji každý den.

 Z důvodu vysušování pokožky antibakteriálním mycím krémem, doporučuji užívat „ob den“.

Jak jsem již informovala, vysušování pokožky také není úplně vhodné a jen projevům akné „pomáhá“. Myslím, že tímto střídáním jsem našla ideální vyváženou péči o problematickou smíšenou pleť. Po 2 měsících této pravidelné péče mám akné na ústupu, pleť jemnější, šupinatá pokožka na tvářích je dostatečně hydratovaná, z nosu mizí „černé tečky“. Jsem zkrátka spokojená. Ano, mastnota v problematické zóně je stále přítomna, ale stačí mít při sobě kvalitní pudr, který ji opět rychle „vytáhne“.

 Při léčbě problematické pleti je důležitá pravidelnost péče, důslednost, sebekontrola a především trpělivost. Podpořit kosmetiku skladbou jídelníčku a vhodnými doplňky stravy. Ze začátku se vám kvalita pokožky může zhoršit, ale to je v pořádku. Čistíte se a vše špatné odchází z těla pryč. Zlepšení nepřichází okamžitě. Můžete jej pocítit až za měsíc, za dva. Buďte trpěliví. „Stojí to za to!“

Poznámka: Tento článek je pouze informativní a neměl by sloužit pro diagnózu a léčbu zdravotních potíží. Téma bylo zpracováno dle nejlepšího svědomí autora, avšak bez nároku na úplnost.