Parfém - Vaše osobitá aura

Nabídky parfémů se na nás hrnou ze všech stran. Nejčastěji se snaží oslovit přívlastky „levné“, „luxusní“ nebo „značkové“. Ukazatel dobrého parfému ale spočívá v něčem jiném. Podstatná je konzistence vonných olejů. Jejich nedostatek bohužel často překrývá honosná značka nebo atraktivní cena. Některé vůně jsou neprávem prezentovány jako parfémy – mají totiž kvalitu obyčejné toaletní vody. Vůně je krátkodobá a její intenzita slabá. To, že jste mnohdy značkový parfém koupili za úžasnou cenu, pak postrádá veškerý smysl, protože chcete-li vonět celý den, musíte vůni několikrát oživovat. Lahvičku s parfémem tak spotřebujete za několik týdnů a musíte si koupit novou.

S kvalitní vůní je to stejné jako s dobrým jídlem. Pokud je jídlo nápadně levné, neočekávejte od něj velký gurmánský zážitek. Pokud navštívíte předraženou restauraci honosného jména, neznamená to ještě, že Vám bude chutnat. Jakmile Vám ale restauraci doporučí lidé, o kterých víte, že jsou labužníci, kteří si pečlivě vybírají, je to nejlepší předpoklad toho, že si dobře pochutnáte.

Kvalitní parfém, to je skutečná věda. Jeho vůně se projevuje ve třech fázích, které na sebe postupně navazují a plynule se spojují v úžasný harmonizující zážitek.

Fáze 1 – hlava parfému

Špičková črta je úvodním vstupem do vůně. Je to náš první dojem z vůně, který představuje rozhodující okamžik. Už při prvním přičichnutí vůni buďto akceptujeme nebo odmítneme. Při špičce se uplatňují především prchavé vonné látky.

Fáze 2 – srdce parfému

Srdeční črta se rozvíjí několik minut po nanesení parfému. Tvoří střední část vonné kreace a harmonicky navazuje na špičku. Na srdeční črtu se vrství poslední fáze-základní črta.

Fáze 3 – základ parfému

Základní črta zanechává nejintenzivnější dojem. Je nositelem toho, co ucítíme i po několika hodinách od nanesení vůně-podle typu parfému a především podle jeho kvality.

 Parfem

Časté dotazy

Existují negativní faktory, které ovlivňují kvalitu parfému?

Ano, na kvalitě Vašeho parfému se může podepsat vzduch, teplo i světlo. Proto jej uchovávejte na tmavém a chladném místě a nenechávejte jej otevřený déle než jeden rok. Jedině tak intenzitu vůně zachováte.

Lze parfém aplikovat i na části oblečení?

Ne! Parfém patří pouze na pokožku. Na Vašem oděvu by mohl zanechat nehezké skvrny. Proto se této kombinaci raději vyhýbejte.

Jak přizpůsobit druh parfému dané příležitosti?

V průběhu dne (v zaměstnání, škole apod.) doporučujeme vyhýbat se intenzivním a vzrušujícím vůním. Pro tyto příležitosti se více hodí čerstvé, lehké a decentní tóny. Stejně jako líčení, také typ parfému se při příležitosti večírku či párty mění. V tomto okamžiku Vás zvýrazní exotické, orientální a všeobecně aromatické parfémy. Nebojte se těžší smyslné vůně s vysokou koncentrací parfémovaného oleje.

Jak správně testovat vůně?

Vyberte si několik vůní, které Vás zaujmou a naneste je na dvě až čtyři místa na těle (ideálně na zápěstí a loketní jamky). Nechte si na posouzení vůně dostatek času, protože její skutečný charakter se plně rozvine až po několika minutách. Je dobré si zapsat, kam jste kterou vůni nanesli.

Rozvíjení vůně probíhá ve třech fázích, které se nazývají nóty vůní.

1. nóta: vůně bezprostředně po nanesení, prvních 5 až 10 minut. Tato vůně nic nevyjadřuje, převládá spíše alkohol, který musí nejdříve vyprchat. Alkohol je nosnou bází parfémového produktu.

2. nóta: vůně, která vzniká po 10 až 20 minutách. Parfém se spojuje s pokožkou a pomalu se vlivem její teploty rozvíjí.

3. nóta: vůně, která se po 20 až 30 minutách vlivem teploty pokožky rozvinula. Tato vůně Vás provází celý den.

Pozor na „překombinování“ vůní

Rozhodnete-li se vonět intenzivněji, pamatujte, že toho nikdy nedocílíte kombinací různých vůní. Naopak, celý vonný efekt můžete úplně pokazit. Každá vůně je harmonickým celkem. V případě, že se jí nedržíme, porušíme její charakter. Slaďte svůj parfém s tělovým mlékem a sprchovým gelem či produkty po holení.

Doporučení

K aplikaci vůně volíme místa, která jsou dobře prokrvená a teplá. Ideální jsou pulzující části těla jako krk, dekolt, pokožka za ušima, vnitřní část zápěstí, loketní jamky, podkolenní jamky či vnitřní části stehen. Výborným nosičem vůně jsou i čerstvě umyté, vlhké vlasy. Na takových místech se parfém zahřeje a lépe se uvolňuje.

Nic se ale nemá přehánět a s vůní je to stejně. Aplikujte ji jen jednou maximálně dvakrát denně.

 Parfem2

Koncentrace parfémovaných látek v běžné maloobchodní síti

Parfém: 15-25 %

Eau de Parfum: 8-15 %

Eau de Toilette: 4-6 %

Tělové mléko: 0,2-2 %

Sprchový gel: 0,5-2,5 %

Deo spray: 0,8-0 %

Koncentrace parfémovaných látek v produktech, které nabízím

Parfém: 30 %

Eau de Parfum: 12-20 %

Eau de Toilette: 8-12 %

Tělové mléko: 2-3 %

Sprchový gel: 2,5-4 %

Deo spray: 4-5 %