Krása - Kosmetika

Krasa

Pokožka je velmi důležitý orgán, který vyžaduje naši péči. Je to „brnění“, které chrání naše tělo. Nebudeme-li o ni pečovat, neuchrání nás. Lidská kůže je osídlena miliony mikroorganismů a bakterií. Při nedostatečné ochraně mohou proniknout pod povrch a zavinit místní infekci. Následek nedostatečné péče může být také napadení různými parazity.

Pouze neporušená pokožka představuje pro choroboplodné zárodky neprostupnou bariéru. Neopečovávaná pokožka nám dává svoji nespokojenost najevo podrážděním. Šupinatí se, rudne a ztrácí velké množství vody.

Aby kůže celého těla fungovala, jako účinný ochranný štít, potřebuje důkladnou péči. Platí však, že méně znamená více. Dlouhým sprchováním a koupelemi kůži vysušujeme. Řešení není přestat si je dopřávat, ale začít používat kvalitní mýdla, pěny do koupele a především následně i tělové krémy nebo oleje.

Nejvhodnější je kosmetika bez konzervantů, parabenů a bez parfemace.

Krásná a pěstěná pleť je výrazem zdraví a vitality. Denně je ale vystavována nepříznivým vlivům prostředí, účinkům nezdravé stravy, parfémovaných mýdel a stresu. Vinou toho se kůže víc a víc zjemňuje, stává se citlivější, náchylnější a hůře se hojí. V této fázi se může stát snadnou vstupní branou infekce. Protože je pleť neustále na očích, není divu, že silně působí na naše sebevědomí. Je důležité, abychom jí vše, čeho se jí nedostává, dodávali pomocí kvalitní pleťové kosmetiky. Jedině tak ji udržíme krásnou a zároveň zdravou.

Názor dermatologa:

Krev, která koluje v kůži, dodává škáře kyslík, uhlohydráty, aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky, které potřebuje k tvorbě i aktivitě buněk. Stejného „luxusu“ se ale nedostává vrchní pokožce. Ta nemá žádné vlastní krevní cévy a je výživově závislá jen na výběžcích horní vrstvy škáry. Se zvyšujícím se věkem ale toto výživové propojení slábne, čímž se pokožce nedostává potřebné množství kyslíku a dalších výživných látek. V tomto okamžiku je výživa „zevnitř“ nedostatečná, proto ji musíme dodávat zvenčí.

Pani-a-aloe

S výběrem pleťových produktů to není jednoduché. Obklopují nás v drogeriích i lékárnách. Jen stěží se v té záplavě můžeme orientovat a poznat, jestli kupujeme skutečnou kvalitu a především to, co potřebuje naše pleť. Není divu, že často zvolíme špatně a krém, maska nebo pleťová voda nám nevyhovují.

Základem je správná identifikace typu pleti.