Lékař v květináči

 Aloe Vera je královnou léčivých rostlin. 

Už Kryštof Kolumbus o ní mluvil jako o „Lékaři v květináči“

Aloe6

Aloe Vera je díky svým schopnostem v mnohých kulturách vnímána jako jakási přírodní obdoba antibiotik – ovšem bez vedlejších účinků. Botanicky patří do čeledi liliovitých. Aloe Vera pochází ze severní Afriky a již starověké civilizace v Egyptě a Řecku využívaly její pozitivní dopady na zdraví.

Aloe byly přisuzovány výjimečné schopnosti. Byla nazývána „rostlinou nesmrtelnosti“, „tichým hojičem“ či „ zázrakem z pouště“. I proto jsou již dlouhá léta prováděny vědecké výzkumy intenzivně zkoumající složení dužnatých listů Aloe Vera.

Mezi výrobky Aloe Vera i výrobci ale mohou být až propastné rozdíly!

Ptejte se na původ produktu. Podstatná část výrobců pouze těží z dobrého jména odrůdy Aloe Vera Barbadensis Miller, ale zpracovává Aloe Vera nižší biologické kvality. Zajímejte se o koncentraci Aloe Vera. Je důležitá, protože vliv produktů s nízkým obsahem Aloe gelu je pro zdraví organismu mizivý.

V čem spočívá největší síla Aloe Vera?

Z Aloe Vera se získává šťáva obsahující více než 200 cenných látek, jež jsou hojně využívány v oblasti medicíny a kosmetiky.

Aloe Vera dokáže pomoci při hojení popálenin, uleví při povrchových zraněních a menších oděrkách, uklidní kůži také při bodnutí hmyzem. Aloe Vera pomáhá očistit vaše tělo od toxinů, které se nacházejí převážně v tukových buňkách. Aloe Vera dokáže pronikat dermální vrstvou, a proto působí hluboko v pokožce. Roztahuje kapiláry (krevní cévy nejmenšího průměru), rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň. Je výživný pro tělo a kůži. Poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin. Účinky Aloe Vera můžete pozorovat při problémech s akné. Aplikací k vlasovým kořínkům zamezuje vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

Cenné látky v Aloe Vera:

 • vitamíny: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E, niacin a cholin
 • minerály: hořčík, mangan, zinek, sodík, draslík, vápník, měď a chrom
 • aminokyseliny: isoleucin, arginin, serin, kyselina glutamová, glycin, prolin, leucin, glutamin a asparagin
 • rovněž obsahuje steroidy, vzácné aminokyseliny, glykosidy, lignin, aloin, emodin, acemannon, saponiny, polysacharidy (glukóza, manóza a glukomanany) a mastné kyseliny (cholesterol, kampersterol a beta-sitosterol).

Vlastnosti Aloe Vera

 • detoxikuje organismus
 • harmonizuje organismus
 • zvyšuje schopnost snášet zvýšenou psychickou i fyzickou zátěž
 • posiluje imunitu
 • má protialergické účinky
 • má protizánětlivé účinky
 • ničí bakterie, viry a plísně
 • tlumí a odstraňuje bolest
 • urychluje hojení ran a popálenin
 • snižuje krvácení
 • pomáhá při léčbě kožních onemocnění

Často kladené otázky

Jak dlouho lze Aloe Vera užívat?

Lze preventivně užívat po celý život.

Kdy být opatrní?

Při komplikovanějších případech a akutních stavech se v otázkách dávkování raději obraťte na lékaře (mám kontakt)

Užívání Aloe Vera by měly konzultovat také těhotné a kojící ženy. Nápoj výrazně podporuje činnost střev a žaludku, což není v daném případě žádoucí.

Aloe Vera gel NESMÍ užívat lidé s transplantovanými orgány! Nápoj výrazně ovlivňuje imunitní systém, což je v daném stavu naprosto nežádoucí.

Je nápoj vhodný pro děti?

Ano. Protože pro svou mírně nahořklou chuť nemusí Aloe Vera gel dětem chutnat, doporučujeme jeho postupné dávkování od 3 let. Dávkování dětem nesmí překročit 20 ml denně. Pro dětské užívání obzvláště doporučuji Aloe Vera gel bez cukru, který obsahuje 98,2 % čistého gelu. Pro dosažení ještě příjemnější chuti lze nápoj smíchat s vodou nebo ovocnou šťávou.

Proč se do Aloe Vera drinking gelu přidává med?

Gel z Aloe je sám o sobě velmi hořký. Proto se využívá tradiční receptury františkánského kněze Romana Zaga a přidává se do gelu čistý přírodní med. Tím se nápoj stává chutným zážitkem a na rozdíl od jiných receptur také originálem. Aloe Vera drinking gel med tedy tvoří: 90 % Aloe Vera gelu, 9 % přírodního medu, 1 % stabilizátorů a konzervačních látek.

Proč jsou v nápoji konzervační látky?

Všude kolem nás bují neviditelný život mikroorganismů. Dostanou-li se do styku s potravinou, způsobí změny vzhledu, vůně, barvy, tvaru, chuti a nutriční hodnoty. Některé mikroorganismy navíc vytvářejí jedy (toxiny), které mohou být pro člověka velmi nebezpečné. Konzervanty jsou látky, které zamezují růstu mikroorganismů a prodlužují tím trvanlivost i uchovatelnost.

Po otevření Aloe Vera gelu se musí uchovávat v chladu a spotřebovat během 4 týdnů.

Ukazatelé jakosti:

 • Koncentrace Aloe Vera

Některé produkty obsahují tak nízké procento Aloe Vera gelu, že je jejich pozitivní vliv na organismus téměř mizivý. Aloe Vera gely, které vám nabízím, začínají tam, kam se mnohé konkurenční výrobky ani nepřiblíží. Koncentráty jsou vyrobeny z 89 % - 98,2 % čistého Aloe Vera gelu.

 • Odrůda Aloe Vera

Nenechte se zmást. Ne všechny produkty prezentované jako „výrobky z Aloe Vera“ dosahují stejné kvality. Existuje totiž až 300 odrůd této rostliny, z nichž je ne každý pro organismus žádoucí. Rostlina Aloe Vera Barbadensis Miller má prokazatelně nejvyšší účinky.

 • Pěstování a forma sklizně

Produkty, které vám nabízím, jsou stavěny na špičkové kvalitě. Pěstování i sklizeň je skutečným „obřadem“. Aloe Vera se pěstuje ve vyšších nadmořských výškách v krásném čistém prostředí Mexika. Voda i půda jsou sledovány a nikdy zde nepoužili umělá hnojiva či pesticidy. Za zralé se považují rostliny starší dvou let. Z každé rostliny se ručně sklízí šest listů 3x za rok. List musí být delší než 50 cm a asi 12-14 cm široký. Rostliny jsou sbírány výhradně ručně. Je s nimi zacházeno velmi opatrně a nehrozí jejich poškození, znehodnocení a „ vykrvácení“ Aloe Vera gelu. Ne každá Aloe Vera má ale takové „štěstí“. Mnoho velkoprodejců využívá strojového sběru, při němž hrozí nezvratné poškození rostliny a při němž dochází k trhání nezralých a dosud nevyvinutých listů. Ve srovnání s tím má naše Aloe Vera několikanásobnou kvalitu.

 • Postup výroby

Někteří výrobci zpracovávají celé listy rostliny. Jejich slupka ale obsahuje aloin, který má silně projímavé účinky (rostlina se jím brání proti hladovým vetřelcům). I když má pak výrobce snahu zbavit se aloinu technicky, není to úplně možné. Výrobce produktů, které naleznete v mé nabídce, poskytuje záruku kvality tím, že zpracovává listy bez slupek, tedy pouze dužinu a v ní obsažený Aloe Vera gel. Chlazené sudy s Aloe Vera se dopravují do Německa lodí nebo letadlem. Gel se podle receptury dále mísí např. s květovým medem nebo s extraktem z kopřivy.

 • Certifikace kvality

Veškeré Aloe Vera Drinking gely této společnosti jsou atestovány a pravidelně kontrolovány nezávislými testovacími instituty SGS INSTITUT FRESENIUM a IASC.

Poznámka: Tento článek je pouze informativní a neměl by sloužit pro diagnózu a léčbu zdravotních potíží. Téma bylo zpracováno dle nejlepšího svědomí autora, avšak bez nároku na úplnost.